Home
Log in / Sign Up
    Private Messages   Advanced Search   Rules   New User Guide   FAQ   Advertise   Contact Us  
Forum -> Inquiries & Offers -> Lakewood, Toms River & Jackson related Inquiries
I need a Pasuk from Orchos Chaim elementary graduation

Post new topic   Reply to topic View latest: 24h 48h 72h

amother
OP

Post Tue, Jul 23 2019, 12:45 am
I need a Pasuk a speaker used at the Orchos Chaim elementary school graduation Monday night.

A speakers said something to the effect of "If you listen to me, there will be no loss". I think 2 words in the Pasuk were ""Shomaya Ailai". The gist was if you do the right thing, youre never sorry.

What is the whole Pasuk? the source? Which Sefer?

I want to use that Pasuk and Id like to know the entire Pasuk and the source.

tia
Back to top

leaf

Post Tue, Jul 23 2019, 4:12 am
https://he.wikisource.org/wiki.....D7%93

דברים רבה פרשה ד פיסקא: ה

אמר הקב"ה שמעו לי שאין אדם שומע לי ומפסיד רבנין אמרין את מוצא יש שומע [לאשתו] ומפסיד ויש שומע [לאשתו] ומשתכר כיצד אדה"ר שמע לאשתו והפסיד מניין שנאמר (בראשית ג, יז): "ולאדם אמר כי שמעת לקול אשתך" א"ר יצחק למה"ד למלך שאמר לעבדו אל תטעום דבר עד שאבא מן המרחץ אמרה לו אשתו טעום את התבשיל הזה שלא יהא מבקש ליתן לתוכו או מלח או מורייס בא המלך ומצאו מטעם בשפתותיו אמר לו המלך לא אמרתי לך אל תאכל ואכלת. אמר ליה מרי. שפחתך נתנה לי אמר ליה המלך ולשפחתי שמעת יותר ממני. כך אמר לו הקב"ה לאדם ומעץ הדעת טוב ורע לא תאכל ממנו מה עשתה חוה האכילה אותו א"ר אבין לא בקשה אלא לבכות וליילל עליו בקולה ואכל ממנו שכך כתיב לקול אשתך לדברי אשתך אין כתיב כאן אלא לקול אשתך אמר לו הקב"ה המן העץ אשר צויתיך לבלתי אכל ממנו אכלת אמר ליה מרי הרי שפחתך נתנה לי מנין שנאמר ויאמר האדם האשה אשר נתתה עמדי היא נתנה לי מן העץ ואוכל א"ל ולחוה שמעת יותר ממני מיד נטרד שנאמר (שם ג,) "כד" הרי ששמע לאשתו והפסיד.
ויש ששמע לאשתו ונשתכר זה אברהם מניין שנאמר (שם טז, ב) "ותאמר שרי אל אברם הנה נא עצרני ה' מלדת בא נא אל שפחתי אולי אבנה ממנה וישמע אברם לקול שרי" א"ר שמואל בר נחמן למה"ד למי שנולד לו בן ראה אותו איסטרלוגוס אחד אמר זה הנער עתיד להיות ארכי ליסטים צריך הוא לאביו להשליכו שמע אביו אמר לבני אני משליך שמע אביו של אותו איסטרולוגוס אמר כל מה שאמר לכם בני שמעו לו כך ראתה שרה לישמעאל יוצא לתרבות רעה והיתה אומרת לו לאברהם (שם כא, י) "גרש את האמה הזאת ואת בנה" והרע לו נגלה עליו הקב"ה א"ל (שם, יב) "אל ירע בעיניך על הנער ועל אמתך כל אשר תאמר אליך שרה שמע בקולה וגו'" שמע בקולה ונשתכר שנקרא זרעו לשמו של יצחק שנאמר (שם). אמר הקב"ה ומה אם מי ששמע לאשתו כך עשה שכר. מי ששומע לי עאכו"כ. ושלמה המלך בא ומפרש (משלי א, לג): "ושומע לי ישכון בטח ושאנן מפחד רעה":
Back to top

amother
OP

Post Tue, Jul 23 2019, 5:41 am
leaf wrote:
דברים רבה פרשה ד פיסקא: ה

אמר הקב"ה שמעו לי שאין אדם שומע לי ומפסיד

Yes yes yes. Thanks.

These are the words that were quoted.

Can I get the English translation somewhere?
Back to top
Page 1 of 1 Recent Topics

Post new topic   Reply to topic    Forum -> Inquiries & Offers -> Lakewood, Toms River & Jackson related Inquiries